Kızlık Zarı Dikimi (Himenoplasti)

Bekaretin kendiniz ve onun için yenilenmesi (Kızlık Zarı Dikimi)

Bir kadının bekareti dini, sosyal ve ekonomik nedenlerden dolayı önemlidir. İlk cinsel ilişkiden sonra, hatta zorlu fiziksel aktiviteler sonrasında ya da tampon kullanımında kızlık zarı bozulmaktadır. Erkek arkadaşınızın veya gelecekteki kocanızın kızlık zarınızın olmamasından dolayı utanç hissetmesini istemezsiniz.

Çok fazla kadın, bekaretini temsil eden kızlık zarını diktirmek ister.

Himenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi)

Kızlık zarı vajina girişini kısmen kapayan ince bir zardır. Daha çok ilk cinsel ilişki deneyiminden sonra yırtılır. Kızlık zarı egzersiz, ata binme, düşme ya da tampon kullanma sonrası zarar görebilir.

Himenoplasti bozulmamış bir zardan oluşturmak üzere bozulmuş kızlık zarının kalan parçalarının kullanıldığı basit ama bir bakıma tartışmalı bir işlemdir. Çoğu kadın dini, toplumsal veya kültürel nedenlerle çok sık bu işlemi uygulamaktadır, ama her kozmetik cerrahi işleminde olduğu gibi kişisel bir nedenden dolayı arzu edilen bu işlem oldukça kişiseldir. Hastanın mahremiyetini temin etmek için bütün görüşmeler büyük bir gizlilik altında yapılmalıdır.

Himenoplasti esnasında, yırtılan bir kızlık zarının kalıntıları dokunun üst kısmını çıkarmak için özellikle tedavi edilir veya açılır. Bu açma işlemi yırtılan zarın kenarlarının iyileşme esnasında birbirine yapışmasına yol açar. Zarın parçaları çözülebilen dikişlerle dikilir. Böylelikle görünümü ve hissi doğal yeniden yapılmış bozulmamış bir zar ortaya çıkar.

Bu işlem lokal anestezi altında uygulanabilir ve bir veya iki saat sürmektedir. Şayet hasta isterse uyanık şekilde sakinleştirici de kullanılabilir. Ameliyat sonrası, nerdeyse hemen normal aktivitelerinize yeniden başlayabilirsiniz, ama tam olarak yenilenme için iyileşme süresi altı ile sekiz haftadır. İyileşme esnasında, cinsel aktivitelerden, tampon kullanımından ve zorlu egzersizlerden kaçınmak zorundasınız.

Tıpkı ilk cinsel deneyimin doğal kızlık zarını yırtacağı gibi, iyileşme tamamlandıktan sonra cinsel ilişki yeniden inşa edilen kızlık zarını bozacaktır. Bu yırtılma yanında biraz acı be muhtemelen kan olacaktır.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Genital Estetik