Vajina Daraltma Cerrahisi (Vajinoplasti)

Vajina Daraltma cerrahisi (Vajinoplasti)

Daha çok vajina tasarımı olarak adlandırılan Vajina Daraltması/ Vajinoplasti, cinsel haz hissini arttıran bir işlemdir. Sevişirken kadının daha fazla zevk almasını ve vermesini sağlayacaktır. Doğum yapmış kadınlarda, doğum esnasında vajina kasları genişleme eğilimindedir. Bunun sonucu olarak vajina kasları çoğu kez zayıflayabilir ve gevşeyebilir. Bu rahatsızlık ve huzursuzluk yaratabilir. Cinsel tatminsizliğe veya zorluğa bile neden olabilir. Yapılan egzersizler sonrası bile vajina kaslarının durumunda düzelme olmayabilir. Cerrahinin amacı vajina kaslarını ve destek dokularını daraltarak vajinanın sıkılığını artırmaktır.

Vajina Daraltma Cerrahisi Neleri İçerir?

Genellikle daha çok dayanıklılık, çekilme ve kontrol ile neticelen bu işlem vajina kasını sıkılaştırır. Vajinanın gerisindeki gerilmiş kaslar kaybolan dikişler ile bir araya getirilir ve kısaltılır. İstenmeyen deri kaldırılır. Bu işlem fazla vajina hattını azaltarak vajina kaslarını ve etrafındaki yumuşak dokuyu daraltır.  Yara izi vajinanın içinde kalır.

Vajina Daraltma Ne Kadar Sürede Yapılır?

Vajina daraltma ya genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır ve gecelemeyi gerekmeyebilir. Operasyon bir saat kadar sürer.

Vajina Daraltmadan Ne Bekleyebilirim?

Beklentilerinizin gerçekçi olması gerekmektedir. Sonuç vajina çapında küçülme ve vajina kaslarının darlığında bir artış söz konusudur. Bu aynı zamanda vajinayı ve destekleyici dokuyu hamilelik öncesi konumuna getirecektir.

Vajinoplasti İşleminden Sonra İyileşme

İyileşme döneminde ne olacak?

Ameliyat sonrası yaralı ve muhtemelen bir parça şişkinlik hissedeceksiniz. Ameliyat sonrası genellikle birkaç gün içerisinde rahat yürüyebilecek ve 4–6 hafta içerisinde cinsel aktivitelerinize dönebileceksiniz. Her şeyin düzgün bir şekilde iyileştiğinden emin olmak için kontrollerinizi yaptırmanız gerekecek.

İyileşme zamanı ne kadardır?

Ameliyat sonrası bir hafta gibi kısa bir sürede iyileşecek ve işe başlayabileceksiniz. Ameliyatınızı takip eden yaklaşık 2- 3 haftada son sonuçlar görülebilecek.

Maliyeti ne kadar olacak?

Bu işlemin ne kadara mal olacağını merak etmekte olduğunuzu anlayabiliyoruz.

Doğrusu şu ki, çoğu işlemle maliyetiniz oldukça geniş çapta düşebilir. İhtiyaçlarınızı tam olarak öğrenmeden tahmini bir maliyet vermemizin etik olmadığına inanıyoruz.

Vücudunuz, deriniz ve beklentileriniz başkasınınkine göre farklılık gösterecektir. Bazı hastalar ilk verilen fiyattan etkilenebilir ancak işlemden sonraki ücret çok daha yüksek gelebilir. Bazen verilen bu ilk fiyatlara ameliyathane ücreti veya anestezist maliyeti gibi masraflar dahil edilmez.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Jale Devrim (26.03.2018 - 12:01)
Yapılan vajina estetiği ameliyatlarını ve fiyatlarını öğrenebilir miyim?
vajinaestetigi.biz.tr (26.03.2018 - 13:12)
İstediğiniz Vajina Estetiği fiyat bilgisi e-posta adresinize gönderilmiştir. Sağlıklı günler dileriz...
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Genital Estetik