Vajina Estetiği

Vajinal Estetik Cerrahi

Doğum, yaşlanma, travma, ve/veya genetik etkiler sonucu, vajinal doku ve çevresindeki kaslar gerilebilir, dayanıklılığını ve sertliğini kaybedebilir. Çoğu kadının hissettiği gevşeme ve tatminsizlik, cinsel ilişki sırasında erkek partner tarafından da hissedilebilir. Doğum sonrası dudakların genişlemesi, eğrilmesi veya travmatik yırtılmalar da dudakların çirkin bir görüntüye sahip olmasına yol açar.  Bu da yakın temasta huzursuzluk, devamlı sürtünme, çekme hissi, vulva ağrısı ve dar kot veya mayo gibi kıyafetleri giyememe gibi sorunlara neden olur. Çoğu kadın bu belirtilerle yaşamını kolayca devam ettirebilir ama artık çözüm mümkün. Kadınlık yenilenebilir.

Bu cerrahi girişimler cinsel ilişki sırasındaki sürtünmeleri çoğaltır ve yakınlığı arttırabilir.

Ayrıca, genellikle labiaplasti diye adlandırılan dudak konturlarının belirlenmesi ayakta tedavi gören hastalara muayenehanede uygulanabilir.

Vajina Estetiği

Kaç yaşında vajinal plastik cerrahi uygulanabilir?

Vajinal plastik cerrahi genellikle daha önce doğum yapmış ve sonrasında vajina kaslarında gevşeme yaşayan kadınlarda uygulanmaktır.  Bir başka deyişle, bu tip operasyonlar çocuk doğurma yaşını geçmiş ve de doğurmuş olan kadınlarda uygulanabilir.

Bu uygulama bazen kızlık zarı (vajina zarı) aşırı sert olduğunda, cinsel ilişkide ve adet kanamalarında kesintiye neden olduğunda uygulanır. Bu tip durumlarda, erken yaşlarda da uygulama yapılmaktadır.

Bu ameliyat, bir kadının cinsel organ dudaklarının aşırı geniş veya sarkık olması koşulunda herhangi bir yaşta da uygulanabilir. Bu müdahale öncelikle estetik sebeplerden dolayı yapılmaktadır.

Bu işlem daha çok estetik veya tıbbi nedenlerden dolayı mı uygulanmaktadır?

Bize gelen hastalarda her iki durumla da sıklıkla karşılaşmaktayız. Ama yine de vajina genişlemesi ve idrar tutamama gibi tıbbi nedenlerle gelen hastalarla daha çok karşılaşıyoruz. Vajinal plastik cerrahi,  birden fazla doğum yapmış, (3,800 gr veya daha fazla) ağırlıkta bir bebek doğurmuş ya da doğum esnasında forseps veya vakum uygulanmış kadınlar tarafından da arzu edilmektedir. Bu hastalar yaşlanmadan ve doğumdan kaynaklanan vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında problemlere yol açar. Bu operasyonlar, cinsel zevkte azalmaya neden olan vajina genişlemesi olduğunda veya cinsel ilişki sırasında çıkarılan hava sesini engellemek için uygulanabilir.

Kullanılan yöntemler nelerdir?

İki farklı yöntem kullanılmaktadır. İlkine ‘vajina darlaştırma ameliyatı’ ikincisine ise ‘vajina gençleştirme ameliyatı’ denmektedir.

Vajinal plastik cerrahiye olan talepte son yıllarda bir artış gözlendi mi?

Evet, Vajinal plastik cerrahiye olan talep son yıllarda artmıştır. Bu tip operasyonlara olan ilgi cerrahi işlemlerdeki ilerlemeden kaynaklanmaktadır. Günümüzde kadınların daha bilinçli olmaları ve yaşam kalitelerinin onlar için daha önemli olması da bu talebin artışına sebeptir.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Nalan Durucuk (09.06.2016 - 09:47)
Fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?
vajinaestetigi.biz.tr (09.06.2016 - 10:07)
İstediğiniz fiyat bilgisi e-posta adresinize yönlendirildi. Teşekkür ederiz.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Genital Estetik